Правила форума | ЧаВо | Группы

Форум группы Слава Украине

Войти | Регистрация
К первому сообщению← Предыдущая страница Следующая страница →К последнему сообщению

Закарпатье

  anella
anella


Сообщений: 22137
15:21 23.09.2017
2. Пра́зька культу́ра — археологічна культура, що існувала в 500—700 роках. Її пов'язують зі слов'янськими племенами. Названа за характерною ліпною керамікою празького типу.

Виділена І. Борковським 1939 року з ранньосередньовічних пам'яток, розкопаних біля Праги. Представлена неукріпленими поселеннями з житлами — напівземлянками, що мають печі-кам'янки, і ґрунтовими безкурганними могильниками із трупоспаленнями в урнах.

Спочатку Празька культура була поширена на території південної Польщі, Чехії, Словаччини, Волині. Пізніше ареал її поширився на північну частину Польщі, східні райони Східної Німеччини, Білоруське Полісся, середню частину Правобережної України, Молдову й Румунію. Це привело до змішання Празької культури з місцевими, більш ранніми культурами й виникнення локальних варіантів.

Простежується успадкованість пізнішими слов'янськими культурами елементів Празької культури.
Нравится: ВАРТОВЫЙ
Ссылка Нарушение Цитировать  
  anella
anella


Сообщений: 22137
15:24 23.09.2017




Слов’янські урні празької культури VI – VII cтоліття, виявлені в Ужгороді у мікрорайоні Гагагов.
http://archaeology.com.ua/?p=184
Ссылка Нарушение Цитировать  
  anella
anella


Сообщений: 22137
15:27 23.09.2017
В Україні артефакти пшеворської культури поширені в басейні Західного Бугу, Верхнього Подністров'я. На Закарпатті донедавна вона була відома лише за окремими похованнями і знахідками зброї із зруйнованих курганів. У підсумку широкомасштабних розкопок, які розгорнулися в краї у 70−80-ті роки ХХ ст., було відкрито ряд раніше невідомих поселень і поховальних пам’яток.

Поселення розташовувалися в низинній зоні краю (на берегах невеликих річок і струмків), яка найбільш придатна для землеробства та скотарства (Батьово, Холмок, Чома, Матієво, Оросієво, Малі Селменці). Житлами служили як заглиблені, так і наземні споруди. У Малих Селменцях поряд із наземним житлом розміром 4,2×2,6 м, у центрі якого розміщалося вогнище, знаходилася будівля прямокутної форми (7,2×3,0 м), заглиблена в материк на 0,3 м. На поселеннях у Батьові, Холмоку, Берегові відкрито прямокутні печеподібні споруди (розміром 0,9×1,1 м або 1,2×1,3 м) з долівками, заглибленими в материк на 0,2−0,4 м. Стінки в них прямі, добре обпалені на 3−4 см, дно застелене деревним вугіллям, інколи трапляється плоске каміння. Ці специфічні споруди, треба думати, використовувалися для випалювання деревного вугілля — головного компонента сиродутного способу виробництва заліза.

Місцеве та прийшле населення пшеворської культури (вандали-гастінги), вірогідно, для обпалювання кераміки користувалися гончарськими печами (горнами), виявленими в Ратівцях і Берегові. Наприклад, у Берегові гончарські майстерні розміщені в напівземлянкових спорудах завглибшки 0,7−0,9 м та загальною площею 27 і 39 кв. м. У майстернях розташовувалися чотири гончарські горни, повернуті устям у середину споруд. Це були двоярусні горни з циліндричними топками та куполоподібними камерами.

Аналіз поховальних пам’яток носіїв пшеворської культури засвідчив виключно тілопальний ритуал поховання. У ньому, залежно від поховальних споруд та розміщення останків кремації, виділяються кілька типів. Ямковий тип найкраще простежений на ґрунтових могильниках в Арданові та Неліпині. Рештки тілоспалення поміщали в ями разом із супровідними речами, такими, як навмисне пошкоджена зброя (зігнуті залізні мечі, вістря списів, ножі, щити), побутові речі (пряжки, ножиці), інколи посуд, прикраси. Урново-ямковий тип поховального ритуалу характеризується чисто перебраними спаленими людськими кістками, які зсипали в горщики-урни або в ямки. Поряд із ними розміщали зброю, побутові речі, прикраси. Одне таке урнове поховання відкрито у Квасові, де воно перекривало горизонт середньої бронзи. Засвідчено приклади розміщення поховання під курганним насипом на зразок поховання в Братові.

Розсіяний тип поховального ритуалу під курганною площею відкритий у Пацканьові. Характерним для нього є велике кострище з розсіяними кальцинованими людськими кістками шаром завтовшки 3−5 см. Серед кісток — фрагменти навмисне розбитих ліпних і гончарних сіроглиняних посудин. Розсіяний тип поховального ритуалу на майданчику, обнесеному ровом, виявлено в Малих Селменцях. Тут на площі 15,6×21,2 м зафіксовано людські кальциновані кістки та деревне вугілля завтовшки 0,3 м. Серед кісток — фрагменти кераміки як ліпного, так і гончарського виробництва, що походять від навмисне розбитих посудин. Поховання супроводжували залізні та золоті підвіски-відерця, уламки скляних кубків, фібули, пряслиця. Покладання зброї в могилу — характерна риса військового прошарку носіїв культури, що виник у пізньолатенський час. Від кельтів вони перейняли обряд навмисного псування зброї перед вкладанням у могилу. Як свідчать знахідки, в першу чергу псувалися мечі, вістря списів, ножі. До елементів похоронного ритуалу належить також навмисне биття посудин, фрагменти яких спостерігаються в усіх типах поховань.

Особливістю поховальних пам’яток є те, що вони репрезентовані як окремими похованнями (Арданово, Неліпино, Квасово), так і колективними (Малі Селменці, Братово, Пацканьово). Наприклад, у Братові під курганом чітко виділялося п’ять поховань, чотири з яких чоловічі (два кінних воїни) та одне жіноче. На жаль, вони не стали артефактами, які відображають реальну історію заселення краю новими прибульцями — носіями пшеворської культури. У місцях виявлення поховань поки що не знайдено поселень, синхронних поховальним пам’яткам. Очевидно, причиною цього було швидке просування окремих груп пшеворців у Притиську рівнину, ближче до римських провінцій Паннонії та Дакії.

1-пол.-І-тис.-н.е.-4-Арданово-фрагменти- зброї-700×966
Нравится: ВАРТОВЫЙ
Ссылка Нарушение Цитировать  
  anella
anella


Сообщений: 22137
15:28 23.09.2017


Ссылка Нарушение Цитировать  
15:29 23.09.2017
А вот те русины которые там живут с «бронзового века», это остатки русских? а язык какой у них сегодня? любопытно чисто исторически.
Русины не только там живут.
Когда граф Суворов переехал Альпы , вместе с конницей на -опе ))
то они как раз приземлились в какое-то поселение, где все говорили на старо-славянском языке. Там радости было - то , вот так встреча !
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Mirotvorets
Mirotvorets


Сообщений: 33648
15:31 23.09.2017
ВАРТОВЫЙ (JUDAS) писал (а) в ответ на сообщение:
> Solya (Solar) писал (а) в ответ на сообщение:
>> Варт, я теж чула, що мадяри прийшли в Європу в 9 столітті. Розказував гід на екскурсіі в Будапешті. Венгри (угри) прийшли з Уралу. Тому мова не схожа на жодну европейську. можливо воно так і є. Мадярська кухня, мова, музика.
quoted2
>прокомментуй Кайла
>
> Шиза на нервной почве (WILDTRACER) писал (а) в ответ на сообщение:
>> И Закарпатье в том числе. Это земли Владимира и Даниила Галицкого, которые славяне колонизировали со времен Великого переселения народов. Вы там, венгры, пришлые, с 10-го века
quoted2
quoted1
Як на мiй погляд, не важливо, хто кого колонiзував
Важливо, хто жив споконвiку на цiй землi
На якiй мовi спiлкувався
Ссылка Нарушение Цитировать  
  anella
anella


Сообщений: 22137
15:44 23.09.2017
ВАРТОВЫЙ (JUDAS),

Вибачте, якщо не врахувала якісь підводні течії, (якщо вони існують) але мені просто стало цікаво. Ось і прошарилася зрання по ось цьому прекрасному порталу.

http://archaeology.com.ua/

Велике спасибі за розширений кругозір і нові знання.
Нравится: ВАРТОВЫЙ
Ссылка Нарушение Цитировать  
  anella
anella


Сообщений: 22137
15:45 23.09.2017
ЦиляСоломоновна (ЦиляСоломоновна) писал (а) в ответ на сообщение:
> А вот те русины которые там живут с «бронзового века», это остатки русских?
quoted1
Какие «русские» в бронзовом веке??????
Нравится: ВАРТОВЫЙ
Ссылка Нарушение Цитировать  
15:47 23.09.2017
anella (anella) писал (а) в ответ на сообщение:
> Какие «русские» в бронзовом веке??????
quoted1

У меня кавычки были использованы))
Вообще о русинах интересно, которые разбросаны по половине Европы. Мое мнение, это затерявшаяся ветвь русских.
Ссылка Нарушение Цитировать  
  anella
anella


Сообщений: 22137
15:54 23.09.2017
Mirotvorets (Mirotvorets) писал (а) в ответ на сообщение:
> Як на мiй погляд, не важливо, хто кого колонiзував
> Важливо, хто жив споконвiку на цiй землi
> На якiй мовi спiлкувався
quoted1

Закарпаття має дуже багату стародавню історію, оскільки це завжди була бажана земля для різних народів — скіфів, кельтів, даків, римлян, сарматів, германських народів та слов’ян. Теплий клімат, наявність природних ресурсів (золото, сіль) приваблювали багато людей, які залишили свої сліди в археологічних пам’ятках та генетиці сучасного населення Закарпаття.

З 7 по 9 століття на Закарпатті переважає празька культура, основними носіями якої були слов’яни. В цей час виникають багато сучасних міст, які починалися із слов’янських городищ і неукріплених поселень, наприклад, Ужгород.
Нравится: ВАРТОВЫЙ
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Ярополк
Константин2017


Сообщений: 22695
15:54 23.09.2017
ВАРТОВЫЙ (JUDAS), И когда Венгрия заберёт своё?
Ссылка Нарушение Цитировать  
  anella
anella


Сообщений: 22137
16:05 23.09.2017
Це — якщо в глиб століть… Якщо узагальнити — регіон з дуже насиченою і строкатою історією. І природно в результаті - з дуже строкатим національним складом населення.
А ось це — я пам'ятаю з дитинства. В хорі таке колись співали. Подобалося.



.На мою думку по темі - в самий раз.
Ссылка Нарушение Цитировать  
  anella
anella


Сообщений: 22137
16:06 23.09.2017
ЦиляСоломоновна (ЦиляСоломоновна) писал (а) в ответ на сообщение:
> У меня кавычки были использованы))
quoted1
У меня тоже.
Ссылка Нарушение Цитировать  
  ВАРТОВЫЙ
JUDAS


Сообщений: 10808
16:28 23.09.2017
anella (anella), Молодчинка. Зразу видно розумниця
Немаэ жодного заперечення.

анелла, сонечко, поясни нашому Кайлу, що Данило Галицьки «анд» Володимир Великий — не могли володiти Закарпаттям тому що коли вони правили, на цих земля правила угорська династiя Арпадiв.
Ссылка Нарушение Цитировать  
  ВАРТОВЫЙ
JUDAS


Сообщений: 10808
16:29 23.09.2017
Ярополк (Константин2017), сразу же когда Украина, Япония, Финляндия, Германия и Китая — вернёт своё
Нравится: vofvan
Ссылка Нарушение Цитировать  
К первому сообщению← Предыдущая страница Следующая страница →К последнему сообщению

Вернуться к списку тем


Внимание! В этом форуме модерация осуществляется группой Слава Украине. В случае нарушения правил сообщение будут оценивать модераторы Сивилла, Wladimir2V, Печерский мост

Ваше имя:
Тема:
B I U S cite spoiler
Сообщение: (0/500)
Еще смайлики
        
Список форумов
Главная страница
Конфликт Россия-Украина
Новые темы
Обсуждается сейчас

ПолитКлуб

Дуэли new
ПолитЧат 0
    Страны и регионы

    Внутренняя политика

    Внешняя политика

    Украина

    Ближний Восток

    Крым

    Беларусь

    США
    Европейский союз

    В мире

    Тематические форумы

    Экономика

    Вооружённые силы
    Страницы истории
    Культура и наука
    Религия
    Медицина
    Семейные финансы
    Образование
    Туризм и Отдых
    Авто
    Музыка
    Кино
    Спорт
    Кулинария
    Игровая
    Поздравления
    Блоги
    Все обо всем
    Вне политики
    Повторение пройденного
    Групповые форумы
    Конвент
    Восход
    Слава Украине
    Народный Альянс
    PolitForums.ru
    Антимайдан
    Против мировой диктатуры
    Будущее
    Свобода
    Кворум
    Английские форумы
    English forum
    Рус/Англ форум
    Сейчас на форуме
    Незарегистрированных: 12
    Пользователи:
    Другие форумы
    Закарпатье. 2. Пра́зька культу́ра — археологічна культура, що існувала в 500—700 роках. Її пов'язують ...
    .
    © PolitForums.net 2024 | Пишите нам:
    Мобильная версия