Правила форума | ЧаВо | Группы

Крым. Крымский форум.

Войти | Регистрация
Следующая страница →К последнему сообщению

Сайт о возрождении украинского языка и культуры на Кубани-Просвiта.

Slav&Co
84 2959 01:20 14.11.2012
   Рейтинг темы: +5
  Slav&Co
AskAsk


Сообщений: 1459
Сообщение проходит проверку модератором.

Українська мова: наше щастя і біда
У порівнянні з усією Росією на Кубані щодо захисту прав населення на знання рідної мови та на доступ до матеріалів на неї ситуація виглядить, мабуть, найгіршою: коли в республіках, що входять до складу РФ діється бодай щось для збереження рідної мови, її вивчають в школах, існують радіостанції, подекуди навіть телеканали, то для української, мови культури Кубані, мови, яка ще живе в деяких кубанських станицях, родинах, мови, якою писали свої твори кубанські письменники, і досі не робиться майже нічого, українська мова на Кубані нібито визнана неіснуючою, якимось діалектом російської, який, як і будь-який інший діалект, не вартий великої уваги. Хіба що з боку філологів...

Логічно задатися питанням, яка причина цьому явищу. Є мови, на яких розмовляє зовсім невелика кількість населення, мови, на яких в ході історичного процесу не було створено великої культурної спадщини, задля розуміння якої й треба знання нихи. Можливо, українська мова належить до них? Вочевидь, ні. 1) Українською мовою створені пісні, які навіть росіяни часто вважають одними з найгарніших у світі, на українській мові існує література, яку перекладають на мови світу, і хоч вона, звичайно, не містить в собі такі шедеври, які створювали, наприклад, російські класики, але все це можна легко зрозуміти невеликим числом інтелігентніх людей, які отримлювали освіту на рідній мові. Можна сказати відверто, що як би там не було, українська література має в собі зразки творчості, не гірші, ніж література будь-якої країни, яка до 20-століття знаходилася під пануванням інших держав. 2) Українська мова зберегла в собі ті форми, які вже давно були втрачені в російській: чергування приголосних при відмінюванні іменників, кличний відмінок, давноминулий час, тому ні в якому сенсі неможливо назвати її біднішою за російську. З усього цього видно, що ні в якому разі неможливо визнати українську мову гіршою за інші мови Росії. Навпаки, вона навіть значно багатша, ніж більшість з них. І отже вона навіть не те що зникає, саме її існування заперечується, ніби її просто нема на Кубані.

Коли дивишся на усе це, не знаючи історії відносин російської держави з українським рухом, це і справді може здатися трохи дивним. Але варто лише відкрити підручник, чи якийсь довідник, щоб зрозуміти, що стояло за цим. Якщо ми зробимо це, то побачимо, що в Російській імперії, як і сьогдоні в Росії, не існувало жодної української школи, сумно звісним Емським указом українська мова була фактично заборонена у всіх сферах життя, заборонено було навіть видавати книги нею. Головною ж ідеологією царизму у цьому питанні було поширення ідеї, що українського народу як окремого від російського просто не існує, що це просто етнічна група у складі великоруських, яка не має права на вільний розвиток і повинна бути переведена згодом на російську мову і звичаї. Тільки з початком першої російської революції у 1905-му році в цьому питанні з`явилися якісь зміни, було скасовано заборону на українські виданні, втім шкіл, як і раніше не існувало. З початком першої світової війни, усі газети української мовою як небезпечні було закрито... Після короткого періоду так званої українізації, на Вкраїні, як і на Кубані, на українську мову знову почалися гоніння, але тепер вже замість ідеї єдиного "русскаго народа", якою вигадували ідеологи царизму, був створений міф про "радянський нарід", на який нібито мають перетворитися (і вже навіть перетворилися!) усі народи СРСР. Тому прагнення до збереження рідної мови у будь-який час могло бути затавровано як "буржуазний націонализм" з найгіршими наслідками для національносвідомих людей.

Таким чином, лейтмотивом російської політики щодо національних питаннь завжди було бажаня уніфікувати населення, що зрозуміло, бо однородною масою завжди легше керувати. На Кубані, як у всіх регіонах де жила значна кількість українського населення, ці дві тенденції наклалися одна на одну, тому ми і маємо сьогодні тут з першого погляду дивну ситуацію: серед усіх мов, які є в Росії жодна не має таких спроможностей для розвітку, які має українська, бо Україна зараз є незалежною державою. До своїх послуг ми маємо ЗМІ, які мовлять українською, переклади класиків, філософів, велику власну літературу на рідній мові, Інтернет-сайти, дубльовані українською іноземні фільми -- ми маємо все те, про що удмурт чи чуваш і татарин могли тільки мріяти. Коли б хтось хотів опанувати нашу мову, майже ніяких перешкод для цього не було б...

Так чому ж тоді, резонне питання, цього не відбувається, чому скрізь на Кубані ми не хочемо навіть назвати свою мову українською, навіть слова цього страхаємося? Саме від того, що сьогодні, нажаль, назвати себе українцем на Кубані -- це фактично політична заява, саме питання перенесено з суто філологічної та культурологічної області у іншу сферу -- сферу політики. Росії непотрібно мати у себе українців, наявність них, наявність людей, які б не хотіли розчинится у "русскам мірє" в самій Росії, створило би неможливим той політичний тиск, який оказує російський уряд на Україну сьогодні, і головним провідником якого там є саме "мовне питання". Свою роль також знову грає прагнення побудувати нову імперію, а тому присутність у складі Росії регіонів з населенням, яке має власну державу, лякає цих нових "будівників". Так само колись відмовили у відтворенні незаконно знищеної сталинським режимом АРСР Німців Поволжжя -- злякалися що існує вже соціалістична Німеччина, а існування автномії німців нібито може підняти питання, чому ця територія не підпорядковується неї. Зараз російська політика, очевидно, керується тими ж самими страхами. Проблема в тому, що російський уряд і досі прагне побудувати зовсім не федерацію, як це заявлено у назві, а однородну державу, тому він і не може не дивитися підозріло на існування на контролюємій ним території інших етносів, а особливо східнослов`янських, які навіть дотепер здаються декому просто сепаратистами, які штучно визнаються окремими від "велиого русского народа".

Перед кубанцями зараз стоїть вибір: чи зникнути кінчатково під хвилею русифікації, розчинится у безликому болоті масового суспільства чи відкинути старі забобони, навіяні владою, зрозуміти свою культурну та духовну єдність з рештою України та в повної мірі використовувати ті переваги, які дає розвитку нашої культури існування незалежної країни, яка до того ж ще так близько від нас. Наша мета зараз -- це перетворити те, що нам заважає, на те що як раз сприятиме культурному відродженню нашого краю.
http://tenryu9021.livejournal.com/8154.html

Автор: Павло Єфремов
Если Вам было интересно это прочитать - поделитесь пожалуйста в соцсетях!
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Slav&Co
AskAsk


Сообщений: 1459
01:24 14.11.2012
http://prosvita.ucoz.ru/
Ссылка Нарушение Цитировать  
01:41 14.11.2012
Slav&Co писал(а) в ответ на сообщение:
> Автор: Павло Єфремов
quoted1
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Volk
Volk


Сообщений: 29658
09:28 14.11.2012
Слава, не стоит писать на русском сайте на укромове.

1.3 Общение на форуме ведётся на русском языке. Допускается использование любых других языков, если это не затрудняет понимание общего смысла сообщения всеми участниками форума. Использование иностранных языков, которыми не владеет более половины участников, не допускается, и сообщения могут удаляться.

Предупреждаю только из уважения к Вам. Свидомому, полублагородному и прочим Игелсам с Смоканами давно бы кнопочку нажал.
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Anatol
Anatol


Сообщений: 17178
09:53 14.11.2012
А я нажму... Потому как
во первых укромова в данном случае затрудняет понимание
во вторых на Кубани возрождать нечего, т.к. укромовы там НИКОГДА не было... а стало быть сайт этот направлен не на возвождение чего то старого, а на захват территории чем то новым... галицийско-западенский диалект пытаются экспортировать в территорию, которая никогда даже близко украинской не была... хотя укронационалисты уже давно на Кубань глаз положили...


Кстати бесполезно все это... это на Украине все эти бадания актуальны... а на Кубани вся эта "культурная" паранноя врядли будет пользоваться популярностью... Вот бы сейчас пришли голодранцы из Мексики поучать жителей Техаса...

И про сам первый пост... Текст топикастера - это стерильный бред, что укромова - это корень всего хорошего... даже читать лень...
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Volk
Volk


Сообщений: 29658
09:57 14.11.2012
Anatol писал(а) в ответ на сообщение:
> хотя укронационалисты уже давно на Кубань глаз положили...  
quoted1
А они и на Дальний Восток свой глазик положили. Свидомый вон сколько вопит про мифический Зеленый клин. В общем, действуют по принципу истинных свидомых - "Что не съем, то надкушу".
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Свидомый
Свидомый


Сообщений: 68207
12:09 14.11.2012
волк а ты и русский не знаешь.а там для кого в правилах написано что можна на других языках?тупишь волчара.ну москали смешат.даже кубанца учат.
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Smokan
Bandera


Сообщений: 11275
12:26 14.11.2012
капитан Себастьян Перейра ... писал(а) в ответ на сообщение:
> Slav&Co писал(а) в ответ на сообщение:
>> Автор: Павло Єфремов
quoted2
>
quoted1
Что смеяться то я не понимаю.
Идеолог украинского национализма был русский - Донцов
Главные русские националисты строители империи это грузин и немка:
Сосо Джугашвили и София Августа Фредерика Анхальт-Цербстская.

Похожие случаи очень часто в истории бывает
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Smokan
Bandera


Сообщений: 11275
12:27 14.11.2012
Меняем Кубань на Донбасс
Кто за?
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Stepan333
Stepan333


Сообщений: 2617
12:37 14.11.2012
Volk писал(а) в ответ на сообщение:
> давно бы кнопочку нажал.
quoted1
Anatol писал(а) в ответ на сообщение:
> А я нажму...
quoted1

"Так-так-так, вiдповiв кулемет ..." (с)
Ссылка Нарушение Цитировать  
  MESSEMBRIN
MESSEMBRIN


Сообщений: 24099
12:48 14.11.2012
Не первый раз наблюдаю такую картину:нормальные,вообщем-то,ребята и девчата-россияне,при упоминании любой темы об Украине,впадают в ступор,их трясет и коряжит не по-детски!Такое впечатление,что из них бесов выгоняют крестом святым!
Ссылка Нарушение Цитировать  
  Свидомый
Свидомый


Сообщений: 68207
13:06 14.11.2012
как москалей глючит.гражданин россии рассказывает о положении родного языка.только москалям позволено быть патриотом и любить родной язык.все остальные бяки.так кто из нас нацист?
Ссылка Нарушение Цитировать  
  igels
igels


Сообщений: 33517
13:20 14.11.2012
MESSEMBRIN писал(а) в ответ на сообщение:
> Не первый раз наблюдаю такую картину:нормальные,вообщем-то,ребята и девчата-россияне,при упоминании любой темы об Украине,впадают в ступор,их трясет и коряжит не по-детски!Такое впечатление,что из них бесов выгоняют крестом святым!
quoted1


российский демократ заканчивается там, где начинается украинский вопрос.
________________________________________ __виниченко
Ссылка Нарушение Цитировать  
13:44 14.11.2012
igels писал(а) в ответ на сообщение:
> российский демократ заканчивается там, где начинается украинский вопрос.
> ________________________________________ __виниченко
quoted1


Мы, великорусские коммунисты, должны быть уступчивы при разногласиях с украинскими коммунистами-большевиками и боротьбистами, если разногласия касаются государственной независимости Украины, форм ее союза с Россией, вообще национального вопроса............................Ленин ъ

http://libelli.ru/works/40-3.htm

Ссылка Нарушение Цитировать  
  igels
igels


Сообщений: 33517
13:52 14.11.2012
капитан Себастьян Перейра ... писал(а) в ответ на сообщение:
> Мы, великорусские коммунисты, должны быть уступчивы при разногласиях с украинскими коммунистами-большевиками и боротьбистами, если разногласия касаются государственной независимости Украины, форм ее союза с Россией, вообще национального вопроса............................Ленин ъ
>
> http://libelli.ru/works/40-3.htm
quoted1

как жаль что победил сталин. хотя я думаю это не важно. ленин в конце концов поступил бы так же после победы всех союзников расстрелял и все договоренности и уступки отменил.
он так же говорил и о махно. заметив что сейчас нужно соглашаться но потом придется уничтожать
Ссылка Нарушение Цитировать  
Следующая страница →К последнему сообщению

Вернуться к списку тем


Ваше имя:
Тема:
B I U S cite http:// spoiler
Сообщение: (0/500)
Еще смайлики
        
Список форумов
Главная страница
Новые темы
Обсуждается сейчас

ПолитКлуб

Дуэли new
ПолитЧат 2
  • Chel
  • александр_николаевич
Страны и регионы

Внутренняя политика

Внешняя политика

Украина

Сирия

Крым

Беларусь

США
Европейский союз

В мире

Тематические форумы

Экономика

Вооружённые силы
Страницы истории
Культура и наука
Религия
Медицина
Семейные финансы
Образование
Туризм и Отдых
Все обо всем
Вне политики
Повторение пройденного
Групповые форумы
Конвент
Восход
Слава Украине
Народный Альянс
Английские форумы
English forum
Рус/Англ форум
Сейчас на форуме
Другие форумы
Сайт о возрождении украинского языка и культуры на Кубани-Просвiта.
Site of the revival of the Ukrainian language and culture in the Kuban-Prosvita.. Ukraїnska mova: Our Happiness i bіda
In porіvnyannі s usієyu Rosієyu on Kubanі schodo ...

© PolitForums.net 2017 | Пишите нам:
Мобильная версия